Stipendia:
Magisterský a doktorský studijní program v oblasti zpracování přirozeného jazyka

6 let výzkumu bez přemýšlení o penězích

Není půjčka • Žádné další pracovní zatížení • Zaručená vládou

Jak studovat magisterské nebo doktorské studium v ​​zahraničí? Jak studovat v Americe? Kde studovat zpracování přirozeného jazyka? Jak zveřejnit vědecké články v nejvyšších časopisech? Kde získat dobré stipendium pro magisterské nebo doktorské studium? Hledáte plně financovanou magisterskou nebo doktorskou pozici?

(Tento text byl automaticky přeložen pro vaše pohodlí z anglického originálu. Omlouváme se za chyby.)

Laboratoř pro zpracování přirozeného jazyka Centra pro výpočetní výzkum (CIC) Národního polytechnického institutu (IPN), Mexico City, Mexiko, nabízí omezený počet stipendií mezinárodním studentům za získání magisterského nebo doktorského titulu v oboru informatiky s diplomovou práci Oblasti zpracování přirozeného jazyka. Po získání titulu magisterského studia jsou studenti povzbuzováni k tomu, aby se ucházeli o doktorandskou úroveň a (pokud projdou, obvykle to dělají), je stipendium odpovídajícím způsobem prodlouženo.

Témata zahrnují, ale nejsou omezeny na všechny oblasti zpracování přirozeného jazyka (NLP), výpočetní lingvistiku (CL), technologie lidských jazyků (HLT) a souvisejících oblastí. Podívejte se na naše publikace a obhajobu tezí na příklady našich výzkumných zájmů.

Výše stipendia: Master 600 USD, PhD: 800 USD za měsíc cca (včetně prázdnin, zde můžete aktualizovat informace ve španělštině). To je víc než dost pro normální bydlení a pronájem prostoru v Mexico City. Štipendium není půjčkou, neměli byste ji vrátit; Žádná služba (jako je výuka) je zapotřebí. Zde je moje prezentace o našich stipendiích připravených pro Indii (pravděpodobně se týká i vašeho kraje).

Doba trvání: Master: do 2 let (obvykle prodloužení na 2,5 roku), PhD: do 4 let.

Druh programu: Výzkum. Oba programy jsou zaměřeny spíše na vědecký výzkum a publikaci než na zlepšení vašich programovacích dovedností.

Zaměstnanost: Většina našich doktorských absolventů je zaměstnána v akademickém a státně financovaném výzkumu, i když existují úspěšné příklady zaměstnání ve špičkových společnostech. Naši studenti MSc obvykle pokračují na úrovni PhD; Ti, kteří se rozhodli nepokračovat, jsou zaměstnáni v akademické nebo průmyslové sféře.

Vstupné: Zde je popis našeho přijímacího řízení, ale prosím čtěte dále; Stejný odkaz najdete ve spodní části této stránky.

Proč studovat na CIC?

Cíle

Master's:

PhD:

Požadavky

Přesvědčený. Jaký je další krok?

Obraťte se na profesora, kterému dáváte přednost poradci: Alexander Gelbukh, Grigori Sidorov, Ildar Batyrshin nebo Hiram Calvo (vyberte pouze jeden, současně budou odmítnuty návrhy). Uveďte prosím:

Pokud potvrzujeme, že vás považujeme za silného kandidáta, postupujte podle kroků popsaných v mém popisu přijímacího řízení (v současné době jsem ho psal většinou na úrovni doktorského studia, požádejte nás o pokyny pro MSc). Pokud máte pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat.

Otázky: Alexander Gelbukh.