Burslar:
Doğal Dil İşlemede Yüksek Lisans ve Doktora

Para düşünmeden 6 yıllık bir araştırma

Kredi değil • Ek iş yükü yoktur • Hükümet tarafından garanti edilmektedir

Yüksek Lisans veya Doktora programlarını yurtdışında nasıl öğrenebilirsiniz? Amerika'da eğitim nasıl yapılır? Doğal dil işleme alanını nerede öğrenebilirim? Bilimsel makaleleri en iyi dergilerde nasıl yayınlayabilirim? Yüksek Lisans veya Doktora için iyi burs nerededir? Tam finanse edilen Yüksek Lisans veya Doktora pozisyonunu mu arıyorsunuz?

(Bu metin kolaylık olması için İngilizce orijinalinden otomatik olarak çevrildi. Herhangi bir hata için özür dileriz.)

Ulusal Politeknik Enstitüsü (IPN) Bilgisayar Araştırma Merkezi (CIC) Doğal Dil İşleme Laboratuvarı, Mexico City, Meksika, uluslararası öğrencilere Bilgisayar Bilimleri alanında Yüksek Lisans veya Doktora derecesi kazandırmak için sınırlı sayıda tez çalışması sunmaktadır Doğal Dil İşleme Alanı. Yüksek lisans derecesini kazandıktan sonra, öğrenciler doktora seviyesine başvurmaları için teşvik edilirler ve (eğer geçerlerse, genellikle öyle yaparlar) bursları buna göre uzatılır.

Konular, Doğal Dil İşleme (NLP), Hesaplamalı Dilbilim (CL), İnsan Dil Teknolojileri (HLT) ve ilgili alanların tümünü kapsamaktadır, ancak bunlarla sınırlı değildir. Araştırma alanlarımıza bakınız ve araştırma alanlarımızın örnekleri için tezlerini savunduk.

Burs miktarı: Yüksek lisans 600 USD, Doktora: Yaklaşık 800 USD aylık (tatiller de dahil olmak üzere burada güncellenmiş İspanyolca bilgiler olabilir). Bu, normal yaşama ve Mexico City'de bir oda kiralama için fazlasıyla yeterli. Burs bir kredi değildir: geri vermeniz beklenmemektedir; Hiçbir hizmet (öğretim yardımı gibi) gereklidir. İşte Hindistan için hazırlanan burslarımızla ilgili sunumum (büyük ihtimalle ilçenize de uygulanıyor).

Süre: Yüksek Lisans: 2 yıla kadar (genellikle 2.5 yıla kadar uzatılabilir), Doktora: 4 yıla kadar.

Program türü: Araştırma. Her iki program da programlama becerilerinizi geliştirmek yerine bilimsel araştırmaya ve yayınlamaya yöneliktir.

İstihdam: Doktora mezunlarımızın çoğu akademik ve devlet tarafından finanse edilen araştırmalarda çalışmaktadır, ancak üst düzey şirketlerde istihdam başarı hikayeleri bulunmaktadır. Yüksek lisans öğrencilerimiz genellikle doktora düzeyine devam etmektedir; Devam etmemeye karar verenler akademi veya endüstride istihdam edilmektedir.

Kabul: burada, kabul prosedürümüzün bir açıklaması var, ancak lütfen okumalısınız; Aynı linki bu sayfanın alt kısmında bulacaksınız.

Neden CIC'de eğitim görüyorsunuz?

Hedefler

Master:

Doktora:

Gereksinimler

İkna. Sonraki adım ne?

Danışman olarak bulunmayı tercih ettiğiniz bir profesörle iletişime geçin: Alexander Gelbukh, Grigori Sidorov, Ildar Batyrshin veya Hiram Calvo (yalnızca birini seçerseniz, eş zamanlı gönderimler reddedilecektir). Ekleyin:

Sizi güçlü bir aday olarak gördüğümüzü teyit edersek, lütfen kabul prosedürünü tanımlamamızda belirtilen adımları takip edin (şu anda çoğunlukla doktora düzeyinde yazdım, Yüksek Lisans için talimatları istiyoruz). Şüpheniz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sorular: Alexander Gelbukh.